Christchurch Farmer’s Market

Posledních pár týdnů bylo opravdu hektických – 17.10. jsme odlétali z Evropy, pak strávili týden v Sydney, a konečně dorazili na Nový Zéland, kde jsme asi tři týdny strávili cestováním v autě po severním ostrově. Původně jsme chtěli zakotvit ve Wellingtonu, ale nakonec jsme se rozhodli pro život na jižním ostrově, v Christchurch.

Hned po příjezdu do Christchurch jsme se stěhovali a hledali práci, takže jsem neměla pořádně čas si sednout, upravit fotky, něco sepsat. Těm dnům je snad ale už konec! :)

farmers-market-1

V Christchurch jsme sice už asi tři týdny (to tak strašně letí!), ale v “centru” jsme byli asi tak jednou nebo dvakrát. Zato pravidelně chodíme v sobotu na Christchurch Farmer’s Market – farmářské trhy, kde se dá koupit všechno možné – od ovoce, zeleniny, masa, vajíček až po květiny, čokolády, koláče, makronky, nebo zmrzlinu. A samozřejmě nesmí chybět kafe! Kavárny tu jsou na každém rohu. Věděli jste, že flat white je výmysl Novozélanďanů? (Teda asi, o původ se hádají s Austrálií. :))

farmers-market-3

Joo, farmářské trhy máme v ČR přece taky! Ale tady na Zélandu jsou dotažené k dokonalosti – mají vlastní logo, kelímky na kafe, konají se pravidelně každou sobotu od 9 do 13 na jednom místě v parku celý rok, hraje tu živá hudba, je tu spoustu míst k sezení. Konkrétně tento trh je v parku na břehu řeky Avon, takže prostředí je fakt nádherné.

farmers-market-10
farmers-market-2

farmers-market-9
Zamilovali jsme si makronky z výroby J’aime les macarons.

farmers-market-4

farmers-market-6

farmers-market-8

farmers-market-12

Jediná nevýhoda trhu je to, že je dost populární a tedy pořád narvaný lidmi. Už dvakrát jsem si chtěla dát k snídani ovesnou kaši s ovocem, ale pokaždé měli vyprodáno! Tak příště asi vafle. :)