4 fotoaplikace, které mi nesmí chybět v mobilu

Nejlepší foťák je ten, který máte zrovna u sebe.

A vsadím se, že skoro všichni z vás mají smartphone s obstojným foťákem. Sama mobilem fotím strašně ráda – je to hrozně jednoduchý – stačí jeden klik a super fotka je na světě. Pokud se člověku chce, může z fotky udělat i umělecký dílo. Aplikací na úpravu fotek v mobilu je strašně moc, ale já bych vám teď chtěla představit ty, který používám sama a mám s nimi dobrou zkušenost.

1. Instagram

Instagram je moje závislost! Pravděpodobně ho asi všichni znáte, ale kdo ne, jde o sociální platformu, kde jde vyloženě o sdílení fotek. Instagram mě strašně baví, můžete sledovat svoje kamarády, celebrity, nebo cestovatele, takže kromě sdílení svých fotek tu můžete nasát spoustu inspirace.

Instagram má i vlastní zabudované filtry a možnosti úprav expozice, jasu, kontrastu, teploty apod., takže pokud se vám nechce zaplácávat si telefon víc appkami, tak si s ním bohatě vystačíte i tak.

instagram-web

2. VSCOcam

Když mám upravovat fotku v mobilu, vystačím si většinou s appkou VSCOcam, kde je k dispozici spousta filtrů zadarmo, ale můžete si jich i dost dokoupit za pár eur. Můžete tu měnit jejich intenzitu, upravovat expozici, kontrast, ořezávat. Mně se nejvíc líbí ty jejich filtry, který mají simulovat kinofilm, a ten mám fakt ráda.

vscocam-web
3. Snapseed

Tuhle appku sama moc nepoužívám, ale je dost šikovná! Doporučila jsem ji kamarádovi, a ten je s ní naprosto spokojený, že je peckovní a nepoužívá žádnou jinou!

Snapseed je appka od Googlu, můžete tu upravovat zase klasicky expozici, jas, kontrast, ořezy a zase tu najdete i různý filtry, nebo můžete třeba přidat text. Tuhle appku v telefonu mám ale hlavně kvůli jedné vychytávce – “čištění” – když potřebuju v mobilu z fotky odstranit něco nežádoucího, stačí jedno kliknutí v Snapseed a je to.

snapseed-web
4. Google photos

Google photos není appka na úpravy, ale na zálohování fotek, a je skvělá!

Pokud máte Google účet, můžete si nastavit automatické zálohování ve snížené kvalitě (která je ale pořád dostačující) a máte neomezený prostor pro zálohu fotek online na svém účtu. A to se fakt hodí, když člověk třeba ztratí nebo rozbije telefon a fotky nemá nikde jinde.

Dá se v ní taky skvěle vyhledávat – stačí zadat klíčové slovo, třeba “pláž” a appka vám najde všechny fotky, na kterých je pláž.

googlephotos-web

5. DropboxHa, nadpis vás sice lákal na 4 appky, ale je tu i pátá! Sice nepatří úplně mezi aplikace, které používám k úpravě fotek, ale každodenní život si bez ní nedovedu představit.

Jde o úložiště, kam na svůj účet můžete nahrávat různé soubory a pak třeba posílat kamarádům odkaz na jejich stažení. Super je to ale i pro sdílení fotek mezi zařízeními – místo toho, abych musela telefon pokaždé připojovat do počítače, nahraju si fotky na cloud a stáhnu do pc. Jednoduchý, ne?

Používáte ještě nějaké další aplikace, které jsem nezmínila? Nebo se vám zalíbila některá z těch mých? :)

A pokud myslíte, že by se článek mohl líbit vašim známým, můžete ho zasdílet kliknutím na ikonku sociální sítě pod komentáři. Díky! :)

Follow my blog with Bloglovin