Svatební sezóna normálně trvá zhruba od půlky dubna do půlky října. A tak mě trochu překvapilo, když mi napsala Terka, že by mě chtěli na focení zimní svatby, která měla být v lednu. Nicméně hned, jak jsem si přečetla její zprávu, mi bylo jasný, že má hodně konkrétní představu, jak by měla svatba vypadat. Člověk může při plánování svatby ovlivnit skoro všechno, ale co ten sníh, který si Terka tak přála? Však víte, jak to tady na jihu Moravy se sněhem je.

Když jsem vyrážela z domu, všude to vypadalo jen na pěkně sychravý počasí a náledí. Mlha mě doprovázela celou cestu až do Znojma. Za Znojmem se ale vytratila a když jsem přijela k domu, kde se chystal Michal, už bylo i docela hezky. Nafotili jsme přípravy ženicha a vyrazila jsem dál, k Terce. Asi po čtvrt hoďce, kdy jsem u ní byla, ale začalo tak brutálně chumelit, že jsme se skoro až báli, abychom se vůbec na místo obřadu dostali. Ale já i Terka, jsme byly nadšený, protože sníh, to bylo přesně to jediný, co tahle zimní svatba potřebovala k tomu, aby byla naprosto dokonalá.

Terce se splnil sen, a mně taky! Fotit zasněženou svatbu, to se (obzvlášť v našich končinách) moc nepodaří. Obřad byl venku, na nádherně nazdobené zahrádce v malé dědině. A kromě sněžení se pak stal další zázrak – těsně před obřadem totiž sněžit přestalo! Jen cesta z obřadu na místo hostiny byla trošku nervy drásající, když všude na silnici ležel mokrý, uježděný sníh. Všichni jsme ale dojeli v pořádku. Mám z toho zážitek ještě teď, jak jsem jela po silnici do kopce a modlila se, abych to vyjela a hlavně nezastavila! To už bych se pak asi nerozjela. :) Ale dost řečí a pojďme se kochat.

Zimní svatby jsou naprosto super. A proč?

1. Všude mají volno, zpravidla se nemusíte tolik stresovat s nedostupností místa, fotografa, kapely.
2. V zimě mají většinou lidi víc volna (když je zima a škaredě), tak můžete vše v klidu naplánovat a připravit.
3. Všichni jsou víc pohromadě, spolu v teple. Dáte si svařák, slivovici, a je fajn. A svíčky vykouzlí krásnou atmosféru.
4. Čepice, šály, rukavice, to přece vypadá skvěle. A pod šaty si můžete dát klidně i pořádný sněhule, stejně nejdou vidět.
5. Sníh!

Plánujete svatbu a hledáte fotografa? Napište mi. :)